Avşa Adası’nda Ne Yenir?

avşa adası ne yenir

Bir tatil beldesinde en önemli konu yemektir. Avşa Adası’nda neler yemeli? Bu yörenin meşhur yiyecekleri nelerdir? Adaya gitmeden önce araştırma yapılan konular arasındadır.

avşa kahvaltı

Sabah Kahvaltısı İçin Öneriler;

Avşa Adası’nda karnınız acıktığında İskele meydanında özellikle sabah saatleri ise kahvaltı yapabileceğiniz bir çok kafe bulabilirsiniz.  İster açık büfe, ister kahvaltı tabağı seçenekleri ile her tür taze kahvaltıyı adada bulabilirsiniz. Sabah pastanelerden çıkan taze börek ve poğaça çeşitleri ile birlikte diğer unlu mamulleri tercih edebilir denize sıfır çay bahçelerinde buralardan aldığınız ürünlerle kahvaltınızı keyifle yapabilirsiniz.

Önerimiz sabah Avşa Pastanesi’nden çıtır börek hamurundan yapılan poğaça, Özlem Pastanesi’nden su böreği, Yarar Ekmek’ten mısır unlu simit yada buradan alacağınız tırnak pide ile muhteşem bir ev kahvaltısı yapabilirsiniz.

avşa kumru

Avşa Adası Öğle ve Gündüz Öğünleri için Tavsiyeler;

Diyelim ki sahilde güneşlenirken ya da yüzerken çok acıktınız. Sahile yakın yerlerdeki Avşa Pastanesi, Özlem Pastanesi, Gül Pastanesi, Avşa Simitçisi ve Simit Of fırınlarından taze çıkan kır pidesi, açma simit poğça seçeneklerini değerlendirmenizi öneriyoruz. Sahilde gün boyu satılan süt mısır çeşitleri, şekerlemeler, midye ve ev yapımı enfes gözlemeleri afiyetle tüketebilirsiniz. Ayrıca sahil kenarlarındaki Ortaköy Waffle, kumpir çeşitleri, Meydan Kumru, tost çeşitleri, döner, kebap ve Çavuşoğlu Lezzet Durağı’ndan lahmacun pide gibi seçeneklerde bulunmaktadır.

balıkçı erol

Avşa’da Akşam Yemeğinde Öneriler

Akşam yemekleri için sahil kenarındaki restoran ve kafelerde taze deniz ürünlerinden oluşan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Köşem Restaurant Hüseyin’in Yeri, Lakerda ve barlar sokağına giderken Balıkçı Erol’da taze balık seçenekleri adaya gelen tüm turistler tarafından beğeni ile tüketilmektedir. Kısacası Avşa Adası sahil balıkçıları ile enfes lezzetler sunar. Yine akşam üstünden itibaren günlük taze çıkan Çiçek Midyecisinin baharatı tam kıvamındaki sıcak taze midyelerini tercih edebilirsiniz. Avşa Adası hakkında detaylı bilgi almak için https://www.avsaisland.com/ sitesini de detaylı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

avşa çiçek midye