Sporcu Besinleri 

Besinler sporcunun yakıtıdır. Aktif spor yapan insanların, vücut geliştirmecilerin, fitnes yapan insanların beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekir. Yoğun spor yapan kişilerde yanlış beslenmeyle orantılı kas kayıpları yaşanabilir. Sporcu besinleri olası kas kayıplarını önler. Sporcuların en ihtiyaç duydukları besin kuşkusuz proteinlerdir. Proteinler kas kütlesini korurken onarılmasını da sağlarlar. Protein alımında da kurallar vardır.

Önemli olan çok fazla protein almak değil sağlıklı proteinler almaktır. Spor yaparken yağlı ürünler tüketilmemelidir. Karbonhidratlar sporcu besinleri arasında önemli yere sahip besinlerdir. Karbonhidrat spor sırasında kan şekeri dengelenmesinde rol oynar. Spor sırasında eksilen karbonhidratı yerine koymak için spor sonrasında da karbonhidrat alımına devam etmek gerekir. Karbonhidrat alırken sağlıklı besinler tercih edilmelidir. Tam tahıllı gıdalar, meyve, süt gibi.

Sporcu Besin Takviyeleri 

Vücut spor yaparken gerekli besinleri tam olarak alamıyorsa besin takviyeleri almak gerekir. Sporcular için özel olarak üretilen sporcu besinleri vücudun eksik kalmış vitamin ve minerallerini karşılar. Sporcu besini çeşitleri, içerik ve fiyatları için https://www.protein34.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

x