Kurumsal SEO – Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Kurumsal SEO söz konusu olduğunda, web geliştirmeniz SEO çabalarınızla birlikte çalışmalıdır. Web tasarımınız, kullanıcılara harika bir deneyim sunmak için optimize edilmeli ve bu, web siteniz için bir öncelik olmalıdır. Aşağıda geliştirme ekibiniz için bazı ipuçları verilmiştir. Aşağıda, kurumsal bir SEO planının en önemli yönlerinden bazıları listelenmiştir. Ayrıca, şirketin web sitesi için fikirlerinin neler olduğunu tartışmak için çalışanlarınızla buluşduğunuzdan emin olmalısınız.

SEO, kurumsal web siteleri için gereklidir, ancak duymuş olabileceğiniz geleneksel SEO ile aynı değildir. Kurumsal bir web sitesinde binlerce sayfa olabilir ve düşüncesizce yapılan bir güncelleme bile felaket olabilir. Bu tür web sitesi tasarımında uzmanlaşmış bir kurumsal SEO ajansı, her birinin risklerini ve sonuçlarını tartmanıza yardımcı olabilir. Kurumsal SEO’nun anahtarı, hedef kitlenizin web sitenizi bulmak için kullanacağı alakalı anahtar kelimelerle yüksek kaliteli içerik oluşturmaktır. En iyi SEO uygulamalarını dahil ederek web sitenizin görünürlüğünü artıracak ve daha fazla ziyaretçi çekeceksiniz.

Kurumsal SEO‘nun bir diğer önemli unsuru, kampanya için hedefler geliştirmektir. Net bir hedef, zaman içindeki ilerlemenizi izlemenize yardımcı olacaktır. Net bir yol haritası, ekibinizin motive olmasına ve odaklanmasına yardımcı olacaktır. Web sitenizin yeni içerikle düzenli olarak güncellendiğinden ve yeni anahtar kelimeler için optimize edildiğinden emin olun. Dönüşüm oranını ve organik trafiği göz önünde bulundurarak kurumsal SEO çalışmalarınızın etkinliğini ölçebilirsiniz. Bu nedenle, şirketiniz için bir SEO kampanyası uygularken aşağıdaki ipuçlarını dikkate aldığınızdan emin olun.

Web siteniz için kapsamlı bir strateji, hedeflerinize ve mevcut pazar konumunuza dayanmalıdır. Kurumsal bir SEO stratejisi geliştirmek, stratejik ve uzun vadeli bir çaba olmalıdır. Doğru strateji, şirketinizin çevrimiçi görünürlüğünü ve marka itibarını artıracak ve bu da yatırım getirisini artıracaktır. Geleneksel SEO stratejisi ile kurumsal SEO stratejisi arasındaki temel fark, rekabet gücü yüksek anahtar kelimeleri hedeflemesidir. Standart bir SEO stratejisi, işletmeniz için yeterince rekabetçi olmayan anahtar kelimeleri tercih eder.

Kurumsal SEO, pozitif bir marka oluşturmaya ve sermayeyi korumaya odaklanır. Başarılı bir kampanya, markalı arama sorguları için %100 olumlu sonuçlar üretebilir, bu da daha fazla gelir anlamına gelir. Web siteniz markalı anahtar kelimeler için arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alıyorsa, SEO stratejiniz başarılıdır. Görünürlüğünüzü ve satışlarınızı artıracaktır. Ve eğer web siteniz bu aramalarda üst sıralarda yer almıyorsa, rakipleriniz de öyle olacaktır. Web sitenizi optimize etmezseniz, yanlış yapıyorsunuz!

Web sitenizin SEO stratejisine dahil olarak, şirketinizin kişiliğini yansıtan bir içerik planı oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu, ürününüz veya hizmetiniz hakkında yazmak ve metin yazarlığında şirketinizin adını kullanmaktır. Bu sayede potansiyel müşteriler şirketinizin misyon ve hedeflerinden haberdar olacaktır. Kitleniz içeriğinizi ilk sayfada gördüğünde, sizden satın almak isteme olasılıkları daha yüksektir.

https://robiconseo.com/seo/antalya-seo-hizmeti/

Son olarak, kurumsal SEO, organizasyonun hedefleriyle uyumlu küresel bir SEO stratejisi gerektirir. Bir içerik stratejisi geliştirmeye ek olarak, SEO ekibiniz diğer departmanlar ve paydaşlarla koordineli olmalıdır. Tipik bir SEO ekibi, bir geliştirici, SEO analisti, içerik yazarı ve bir proje yöneticisinden oluşur. Halkla ilişkiler, ürün ve hukuk ekipleri gibi diğer departmanlar projeye dahil olabilir. Dahili SEO, şirket içindeki iletişimi geliştirmenin harika bir yoludur ve ekibiniz sonuçlara göre gelecekteki çalışmaları planlayabilir.

Kurumsal SEO ajansı tutmadan önce biraz araştırma yapın. Referansları ve incelemeleri arayın. Çalışmaları hakkında iyi bir fikir edinmek için web sitelerini ziyaret edin. Bazı şirketler saatlik ücret alırken, diğerleri aylık paketler sunar. Sizin için çalışan bir strateji oluşturmak için sizinle birlikte çalışan bir şirket seçtiğinizden emin olun. Herhangi bir taviz vermek istemediğiniz için, ucuz olduğu için bir şirketi işe almaya baskı yapmamalısınız.

Kurumsal SEO’nun en önemli yönlerinden biri, web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmaktır. Bu, web siteniz için mümkün olduğunca alakalı hale getirmek için başlıkta, H1 etiketinde ve URL yapısında anahtar kelimelerin kullanılmasını içerir. Anahtar kelimeleri etkili bir şekilde kullanmak, içeriğinizin arama motorları tarafından daha kolay bulunmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web trafiğini artırmaya da yardımcı olur. Çok yönlü bir çevrimiçi pazarlama stratejisine dahil edilen kurumsal SEO, büyük bir şirketin kendisine çevrimiçi olarak bir isim vermesi için gereklidir.

Bandırma SEO firması

x