Chandler Ceviz Fidanı Hakkında Merak Edilenler

Chandler ceviz fidanı ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan fidanların başında gelmektedir. Ceviz yetiştiriciliği yapmayı düşünen her bir üretici çoğunlukla chandler ceviz fidanını Tercih etmektedir. Çünkü bu Fidan sahip olduğu özellikler bakımından ülkemiz koşullarına oldukça uygundur. Dolayısıyla yüksek verimlilikte ve kalitede ürün vermektedir.

Chandler ceviz fidanı hakkında en çok merak edilen konuların başında fidan özellikleri gelmektedir. Fidan ve yetişen ürün açısından genel hatları ile özelliklerine bakıldığında;

  • Chandler ceviz fidanı don olaylarına karşı mukavemeti yüksek bir fidandır. Dolayısıyla ülkemizde özellikle bahar aylarında yaşanan don olaylarında meyveler hasar almamaktadır. Bu nedenle her zaman verimliliği yüksek olmaktadır.
  • Chandler ceviz fidanı bir buçuk iki metre arasında bir boya sahiptir. Sahip olduğu bu özellik nedeniyle Bodur Fidan olarak da bilinmektedir.
  • Chandler ceviz fidanı ülkemiz ile birlikte dünyada en çok tercih edilen ceviz fidanı olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Chandler ceviz fidanı aynı zamanda Amerikan cevizi olarak da adlandırılmaktadır. Bunun nedeni ise 1979 yılında Amerika’nın Kaliforniya kentinde geliştirilmesi ve buradan tüm dünyaya yayılmasıdır.
  • Chandler ceviz fidanı ekildiği yıl içerisinde henüz fide halindeyken meyve vermeye başlamaktadır. 5 yılın ardından artık olgun bir ağaca dönüşmektedir.
  • Chandler ceviz fidanının vermiş olduğu meyveler lezzet ve kalite açısından oldukça iyi düzeydedir. İnce kabuklu olması, beyaz ve lezzetli bir içe sahip olması ve yüzeyinin pürüzsüz olması en çok tercih edilen ceviz türü olmasını sağlamaktadır.

Kaliteli Chandler Ceviz Fidanı Satın Al

Ticari anlamda ceviz yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız ya da kendi bahçelerinizde bireysel olarak ceviz ağacı yetiştirmek istiyorsanız bunun için seçebileceğiniz en ideal ceviz fidanı chandler ceviz fidanı türüdür.  Ülkemizde ceviz fidanı yetiştiriciliği konusunda tüm ülkenin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede ve kalitede fidan yetiştiriciliği yapan Agrolidya sitesine giriş yapabilir ve burada chandler ceviz fidanı satın alabilirsiniz.  En uygun fiyatlarla Satın almış olduğunuz bu kaliteli fidanlar kargo ile adresinize kadar teslim edilmektedir. Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun bahçelerinizde ve tarım arazileriniz de yetiştirmek üzere toptan veya perakende chandler ceviz fidanı alımı yapabilirsiniz.

https://www.fidansec.com/ceviz-fidani-fiyatlari

x